Divi Rīgā aktīvi darbojošies kolektīvi  – vokālais ansamblis “Putnu dārzs” (vadītāja Antra Dreģe) un Latvijas bankas koris (diriģenti Matīss Tučs un Kaspars Vēvers) apvienojušies, lai radītu jaunu projektu – koncertprogrammu, kuras centrā ir itāļu renesanses laika  mūzika, kā arī izcilāko renesanses un agrīnā baroka laika autoru darbi itāļu valodā. Renesanse ir īsts koru un ansambļu dziedāšanas uzplaukuma laiks, kad tika likts pamats Eiropas daudzbalsīgās dziedāšanas tradīcijai. Koncerts iecerēts gan kā muzikāls notikums, gan kā izglītojoša akcija, kas iepazīstina klausītājus ar atšķirīgu koru un ansambļu repertuāru, kultūrvēsturisku mantojumu un estētiku.

Jauktā vokālā ansambļa “Putnu dārzs” dalībnieki ir aktīvi un pieredzējuši Latvijas vokālo ansambļu kustības dalībnieki un entuziasti, lielākā daļa dziedātāju ir ar Latvijas profesionālo koru  darba pieredzi, inteliģentas un atraktīvas personības. Ansambļa repertuārs ir plašs un daudzveidīgs, taču ansamblis īpaši lepojas ar dalību slavenā Bostonas latviešu ansambļa “Kolibri”(2009) vēsturiskā repertuāra atjaunošanā un atskaņošanā, ar “Izrādi – romanci”(2011) pēc A. Tolstoja motīviem, sadarbībā ar RTU krievu studentu teātri “Kamertonis”. Pēdējo gadu spilgtākie notikumi ir koncertprogrammas „21 mīlestības madrigāls” (2013), , dalība Rīga – 2014 Eiropas kultūras galvaspilsētas lielkoncertā Mežaparka estrādē  „Lec saulīte” solistu statusā (2014), dalība Latvijas – Šveices kameroperu projektā „Līsistrate” (2014), kā arī regulāra dalība Rīgas pilsētas rīkotajos koncertos – skatēs un konkursos, kuros gūtas tikai godalgotas vietas.

Latvijas Bankas kora  ir dibināts 2006. gadā un līdz pat šodienai ir aktīvs Latvijas amatieru koru dzīves dalībnieks. Kolektīvā muzicē Latvijas Bankas darbinieki un viņu draugi. Kora mākslinieciskais vadītājs ir Matīss Tučs, diriģents – Kaspars Vēvers, vokālais pedagogs – Dita Kalniņa. Kora pirmie diriģenti un tradīciju pamatlicēji ir Agita Ikauniece, Sigvards Kļava, Kārlis Rūtentāls un Aigars Reinis.

            Latvijas Bankas koris ir sniedzis koncertus daudzviet Latvijā, kā arī Tallinā, Krakovā un Frankfurtē. LBK ir piedalījies XXIV un XXV Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos, Daugavpils koru konkursā “Sudrabu zvani” un Krakovas koru festivālā “Kantāte”.

  1. gadā LBK XXV Vispārējo dziesmu svētku laikā organizēja festivālu fff (forte foto fest) Eiropas Savienības valstu centrālo banku koriem, kurā koru dalībnieki ne tikai muzicēja, bet arī iemūžināja fotogrāfijās spilgtākos dziesmu svētku mirkļus. 2015. gadā Latvijas Bankas korim bija interesanta sadarbība ar zviedru komponistu un diriģentu Joakimu Saksenbornu (Joachim Saxenborn) un vācu mākslinieci Ullu fon Brandenburgu (Ulla von Brandenburg), ieskaņojot muzikālo pavadījumu performancei “Kalns, grimsti! Ieleja, celies!”, kas norisinājās „kim?” Laikmetīgās mākslas centrā.

“Atdzimšana. Itāļu renesanses mūzika” programmā skanēs komponistu K.Monteverdi, O. di Lasso, J.Arkadelta,L. Marencio, Dž.Gabrieli uc. populārākie vokālie un vokāli instrumentālie opusi. Koncertu saknējumu kuplinās stīgu instrumentu ansamblis – Agnese Kanniņa-Liepiņa, Laura Šarova  (vijole), Ainārs Paukšēns (čells) un Mārtiņš Garkevičs (teorba).

Koncerta programmu vadīs Latvijas Universitātes itāļu valodas profesors Džulio Lo Bello.

Koncerts notiek ar Rīgas Domes Izglītības, Kultūras un Sporta departamenta atbalstu.

Info medijiem