“Ziemsvētku vēstījums”, 24.dec.2019. (J.Vanags)

Dieva mīļotie,

Priecīgi sveicu jūs Kristus dzimšanas svētkos! Ja Ziemsvētku notikumā uzmanīgi vērojam Dievu, tad saprotam – lai kur mēs dzīvē atrastos un lai cik samaitāti un nederīgi mēs būtu, mūsos tomēr ir kāda neatņemama vērtība. Dievs to izpauž ar visu savu rīcību.

Kā veidojas attiecības starp cilvēkiem? Mēs labi zinām, ka cilvēki spēj būt bīstami, mēdz pievilt un nodarīt pāri. Ir dabiski piesargāties. Ja pasniedzam roku, tad riskējam, ka tajā var iekost. Bet mēs tomēr to darām, jo jūtam, ka otrs cilvēks līdzās var dzīvi padarīt vieglāku un labāku. Īstais cilvēks blakus ir  vērtība, ko svinēt. Tādēļ riskējam uzticēties cerībā, ka no visa, kas otrā ir, mums izdosies priekšplānā izvest to, pēc kā ir vērts sniegties. Pasniedzot roku pretī, otrs cilvēks dara to pašu. Tā mēs veidojam pasauli, kurā var dzīvot.

Ziemsvētkos mums roku pasniedz Dievs, labi zinot, ka mēs tajā iekodīsim. Tas rāda, cik lielu vērtību viņš mūsos redz un cik ļoti ilgojas to ar mums svinēt. Viņš grib mūs sev blakus un sniedzas pēc mums, lai izvestu priekšplānā pašu dārgāko – tikai cilvēkam dāvāto spēju pazīt Bētlemē dzimušo Kristu, atsaukties viņa aicinājumam un piedalīties viņa dzīvē.

Vēlēsim Dievam labu izdošanos! Lai viņam sekmējas likt uzmirdzēt mūsu Dieva tēlam un līdzībai! Tad eņģeļi varēs gavilēt – Gods Dievam augstībā un miers virs zemes cilvēkiem, uz ko Dievam labs prāts. Tad starp tiem būsim arī mēs.

Sirsnībā,

+ Jānis

Rīgas arhibīskaps