RTU jauktais koris “VIVERE”

 

Rīgas Krusta baznīcā š.g. 17. decembrī dievkalpojumā plkst. 11:00 dziedās RTU jauktais koris “VIVERE”.

 

Kora mākslinieciskais vadītājs Gints Ceplenieks,

Diriģente   Sintija Šmite

 

Īsi par kori:

RTU jauktais koris “VIVERE” apvieno ap 50 dažāda vecuma un profesiju dziedātājus – universitātes absolventus, studentus, darbiniekus, viņu radus un draugus, kurus vieno mīlestība uz kora mūziku.

Koris “VIVERE” desmit gadu laikā ir krietni mainījies un sen izaudzis no maza kora dziesmu entuziastu un studiju draugu pulciņa, kas savos koncertos iepriecināja pārsvarā savus draugus un radus. “VIVERE” ir izcili startējusi četros starptautiskos konkursos, kļuvusi par uzvarētāju savā kategorijā un ieguvusi zelta diplomu Pasaules Koru Olimpiādes atklātajā
konkursā 2014. gadā, ieguvusi Zelta diplomu Gdaņskas starptautiskajā koru konkursā un divus Zelta diplomus Kauņas starptautiskajā koru konkursā 2015. gadā. Šogad “VIVERE” ieguvusi augstāko kategoriju Rīgas koru skatē pavasarī un zelta diplomu Nāciju Grand Prix konkursā Eiropas Koru Olimpiādes laikā, kas tieši norāda uz kora izaugsmi.

Kora “VIVERE” mākslinieciskais vadītājs ir Gints Ceplenieks, kurš ir Vispārējo dziesmu svētku virsdiriģents, kā arī Skolu un jaunatnes dziesmu svētku mākslinieciskais vadītājs un virsdiriģents. Nu jau trešo gadu ar kori arī strādā talantīga jaunās paaudzes māksliniece Sintija Šmite, kuras darba spējas, talants, starptautiskā pieredze un koristiem tik ļoti piemērotais darba stils ir veicinājis īpaši strauju kora attīstību.


Haralda Sīmaņa koncerts

 

Advente

Rīgas Krusta baznīcā š.g. 17. decembrī pēc dievkalpojuma pl.13:00 notiks Austras biedrības organizēts Haralda Sīmaņa koncerts. Tas ir viens no koncertiem lielāka koncertu cikla “Adventa mūzikas svētki Rīgā 2017” ietvaros.

Informācija par sekojošiem koncertiem tiks publicēta tuvākajā laikā.